Wirginia Gostomczyk-Urbańska Konsulem Honorowym Belgii

 

W Łodzi otwarto nowy konsulat honorowy Belgii, którego działalność zainaugurowano w czwartek w Muzeum Sztuki Pałac Herbsta. Jest to jednocześnie piąty konsulat Belgii w Polsce. Konsulem honorowym została Wirginia Gostomczyk-Urbańska – Prezes Zarządu firmy IDES Consultants Polska, a tytuł ten nadał jej Jego Ekscelencja Ambasador Belgii – Raoul Delcorde. Odznaczeni za długoletnią i owocną współpracę z Belgią zostali Jolanta Chełmińska i Adam Radoń. Na uroczystości tej byli również przedstawiciele władz Łodzi i województwa oraz zaproszeni goście. 

 

 

 

 
z1

Polsko-Francuski Program Studiów niewątpliwie pomógł mi w poszerzeniu mojej wiedzy i rozwoju kariery zawodowej. Ukończenie studiów w języku francuskim to sprawa nie tylko prestiżowa, ale także gwarancja kompetencji. Zajęcia, zwłaszcza te prowadzone przez profesorów z Lyonu, poruszały wiele praktycznych kwestii związanych z zarządzaniem i były bardzo ciekawe. Nie mogę także pominąć faktu, że studia umożliwiły mi nawiązanie wielu cennych, długotrwałych znajomości. Polecam każdej ambitnej osobie.

Kamila Stokfisz

z2

Na ostatnim roku Filologii Romańskiej UŁ rozpoczęłam naukę na Polsko- Francuskich Studiach z Zakresu Zarządzania typu MBA. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ program studiów zawiera sporą dawkę wiedzy teoretycznej, ale także co cenne dostarcza również wiedzę praktyczną. Takie unikalne połączenie gwarantuje dodatkowe atuty na rynku pracy oraz łatwość rozpoczęcia kariery w międzynarodowych strukturach, o czym przekonałam się na własnym przykładzie. Dzięki Programowi rozpoczęłam pracę w znanej francuskiej korporacji, gdzie zajmowałam się migracją procesów księgowych, a obecnie jestem stypendystką Rządu Francuskiego i odbywam staż w firmie usytuowanej w biznesowej dzielnicy La Défense w Paryżu. Ponadto, podczas studiów poznałam wiele wartościowych osób, z którymi pozostaję w stałym kontakcie.

Ada Bochenek

z3

Nie bez powodu zdecydowałam się na podyplomowe Polsko-Francuskie Studia z Zakresu Zarządzania typu MBA zorganizowane przez Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Lyon III. Dają one szansę na poznanie wielu dziedzin i ćwiczenia umiejętności niezbędnych dla pracy menedżera: rachunkowości, zarządzania kadrami, zarządzania strategią firmy, księgowości, handlu zagranicznego, zarządzania sprzedażą i marketingu. Uczą twórczego, samodzielnego podejścia do zarządzania. I co bardzo ważne – większość zajęć prowadzona jest po francusku, a ich absolwenci dostaną dyplomy obu uczelni. Spodziewam się, że te studia wpłyną pozytywnie na mój osobisty projekt zawodowy i pozwolą mi korzystać ze zdobytych doświadczeń w pracy oraz nowych wyzwaniach życiowych.

Dominika Ostrowska-Augustyniak

z4

Studia MBA pomogły mi w zdobyciu mojej pierwszej pracy w firmie zajmującej się handlem zagranicznym (pracuję w dziale francuskim). Pracy zaczęłam szukać w czasie trwania pierwszego semestru zajęć na MBA i fakt, że oprócz ukończenia romanistyki na UW kształcę się w dziedzinie zarządzania biznesem miał dla moich pracodawców duże znaczenie o czym powiedzieli mi wprost podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Efekty nauki widzę w pracy, przekonałam się nie raz, że dzięki studiom lepiej rozumiem procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, poznaję obszary biznesu z którymi nie miałam do tej pory styczności, czuję się bardziej pewna podczas dyskusji z kontrahentami francuskimi. Na początku, do podjęcia tych studiów głównie motywowała mnie chęć pogłębienia znajomości języka francuskiego w dziedzinie biznesu oraz prawa, ponieważ chciałam zostać tłumaczem biznesowym. Studia MBA zawsze kojarzyły mi się z pewnym prestiżem, jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że będę musiała ciężko pracować, ale dają one konkretne narzędzia do pracy, co mnie satysfakcjonuje.

Maria Bombińska

z5

Polsko-Francuski Program Studiów w Zakresie Zarządzania typu MBA rozpoczęłam w październiku 2010 roku i uważam, że jest to bardzo dobry wybór dla ludzi chcących uzupełnić swoje wykształcenie, poszerzyć wiedzę z zakresu zarzązania przedsiębiorstwem bądź dla tych, którzy chcą się przebranżowić czy założyć swoją własną działalność. Dodatkowym atutem studiów jest to, że zajęcia odbywają się w języku francuskim i w języku polskim, co pozwala na rozwinięcie swoich umiejętności językowych i poznanie wielu obszarów zarządzania w kulturze francuskiej, jak i polskiej. Uważam, że studia te są bardzo pomocne w rozwoju zawodowym, a konsultacje z wykładowcami, którzy swoją wiedzę teoretyczną łączą z ogromnym doświadczeniem zawodowym są okazją do „dopracowania” swojego własnego projektu zawodowego. Co więcej, uzyskanie dyplomu podyplomowych studiów typu MBA Uniwersytetu Łódzkiego i magistra zarządzania przedsiębiorstwem Uniwersytetu Jean Moulin Lyon III umacniają pozycję zawodową na naszym rynku a także stwarzają możliwość wejścia na rynki frankofońskie. Osobiście jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru i gorąco polecam innym.

Marta Małysz-Szostak

  • Share :